Videa

Vesměs všechna má videa se orientují na Neverhood. Dělám je ve Windows Movie Makeru, takže to nejsou žádné zázraky, ale snažím se, aby vypadala a taky zněla dobře. Copyrighty na obrázky a muziku naleznete na Youtube v popisu videa i tady.


Tribute to DoodLeS

Časové zařazení: srpen 2007
Forma videa: sled obrázků s vyprávěním
Hudba: Klaymen's Theme (© Terry S. Taylor)
Obrázky © DoodLeS, taklayyankovic, Kuper, Klaylin
Moje první video. Sice mu beta-readera dělal můj táta, ale stále se tam kromě infantilního vyprávění nalézá to nejhorší zlo, kterého se ve videu můžete dopustit: gramatické chyby! Odpusťte. V každém případě je to můj hold tomu nedostižnému anděli ve výšinách - Dooovi alias Majce Thomasové. To ona mě nadchla pro Neverhood, to ona může za to, že dělám tyhle stránky a za všechno ostatní. A proto videu o ní patří první místo.


How to Draw Klaymen

Časové zařazení: prosinec 2007
Forma videa: sled obrázků
Hudba: Olley Oxen Free (© Terry S. Taylor)
Obrázky © Rosseta
Tutoriál na kreslení Klaymena a obecně Neverhooďanů. Nakreslila jsem ho v Corel Painteru Classic ze samého štěstí, že mám krásný program na screenshoty. K naplnění jeho existence došlo ve chvíli, kdy jsem na DeviantArt našla obrázek, který byl dělaný přesně podle něj.


How to Draw Klaymen 2

Časové zařazení: červenec 2009
Forma videa: sled obrázků
Hudba: I'm Thirsty, I Need Wahwah (© Terry S. Taylor)
Obrázky © Rosseta
O půldruhého roku starší verze. V komentářích mě požádali, abych udělala i návod na celé tělo - já za mnoho měsíců vyhověla a videu se dostala sotva pětinová pozornost. Možná proto, že je kratší a nevybarvované.


The Best of the Neverhood

Časové zařazení: leden 2008
Forma videa: sled obrázků
Hudba: The Neverhood Theme (© Terry S. Taylor)
Obrázky © kittydemonchild, ArenWolfDemon, VykkerLady, Pyreo, Klayfrog, Lissachoa, Kichijouji, CardBoard-Box24, kage-neko, Vitra, Kiava, ShiraBliss, theflamingalberto, truhlik, twistedbutterfly, LuigiL
Moje nejpopulárnější video. A to je to jenom kolekce hezkých obrázků. Jestli jsou opravdu tak pěkné, nebo jsou kolekce jen hodně oblíbené, nevím. Já sama ho za moc výjimečné nepovažuji.


Klogg a Kleo: Rande

Časové zařazení: duben 2009
Forma videa: sled textů s doprovodnými obrázky
Hudba: Touha (© Daniel Landa), Professor Layton's Theme (© Professor Layton & The Curious Village OST)
Obrázky © Pyreo, Tora-Yakari, taklayyankovic
Původní text © Pyreo, Tora-Yakari
Přeložený výňatek z komentování ohavné fanfikce Kloggem, Kleo a Idinou. Dále bez komentáře.


My Man Is A Mean Man

Časové zařazení: říjen 2008
Forma videa: sled obrázků s titulky
Hudba: My Man Is A Mean Man (© Stefanie Heinzmann)
Obrázky © Rosseta, KattheMongoose
Když jsem slyšela to "je to zlý muž, ale je můj muž, jen můj muž", víceméně okamžitě jsem se začala smát tomu, že to zpívá Kat. A hle, o pár dní později jsem z pár nepěkných obrázků z Malování stvořila tohle barevné, veselé video. Prohlášení: Kat ho chce a ví to oba!


Building Problems: Redone

Obě videa spusťte zároveň! Moje je to nahoře, dolní je jen pro zvuk.



Časové zařazení: září 2008 - leden 2009
Forma videa: sled obrázků
Hudba: Vermilion Pt.2 (© Slipknot)
Obrázky © Rosseta
Jak název napovídá, tohle video je jednou velkou ilustrací k povídce Stavíme problémy (k mání v Povídkách). Na svoji práci na něm jsem vskutku hrdá. Trvalo to asi 40 hodin čistého času (!), a to nepočítám přemýšlení. Všechny obrázky v něm jsem totiž, pánové a dámy, kreslila sama. A nejen má výdrž zasluhuje ocenění: i to časové rozvržení je téměř dokonalé! Ani nevíte, kolik času jsem strávila rozmýšlením, kam kterou scénu přiřadit, aby to dohromady s hudbou dávalo smysl. Jediné slabé místo jsou vizuální přechody mezi jednotlivými obrázky - jenže ty mají význam časového posunu. Kvótružel žádné štěstí netrvá dlouho a Youtube zamítlo zvukovou stopu, protože je na ni copyright. Proto musíte zároveň s mým videem spustit i to druhé, s hudbou. I tak, užijte si ho.


     

Zpět na rozcestník